Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!niedziela, 15 lipca 2007

Piszemy, gdy nie ma nas w domu

Dziś o tym, co zrobić, by publikować na swoim blogu wpisy nie będąc przy komputerze. Metody znam dwie. Wygodną i droższą i tańszą, wymagającą większych przygotowań.

1. Publikowanie zdalne.

Na bloga w serwisie blogspot.com można pisać wpisy nie mając fizycznie dostępu do platformy blogowej. Wystarczy dostęp do jakiegoś konta emailowego. Można bowiem w bloggerze skonfigurować specjalny adres e-mail, który będzie służyć do publikowania wpisów. Każdy tekst wysłany na ten adres ukaże się na blogu.

Jak z tego korzystać? Czy będzie potrzebny dostęp do internetu? No, oczywiście, przydałby się. Ale niekoniecznie.

Wystarczy telefon komórkowy. I to wcale nie taki, który ma dostęp do internetu. Wystarczy funkcja MMS.

W mojej sieci (ERA) możliwe jest wysłanie wiadomości MMS na adres emailowy zamiast na numer telefonu. Korzystając z tej funkcji można dość tanio wysłać dość dużą ilość tekstu, bo nawet kilkadziesiąt kB.

WordPress też umożliwia ustawienie takiego adresu. Odbywa się to jednak nieco inaczej niż w przypadku Bloggera. WP wymaga, by stworzyć osobną skrzynkę pocztową. I on będzie sam zaglądać na tę skrzynkę. Gdy znajdzie tam nowego maila, opublikuje go sam na blogu. Blogger nie wymaga tworzenia żadnej skrzynki.

Ta funkcja generalnie jest bardzo fajna, ale trzeba uważać, co się na ten adres wysyła. Jeśli podasz gdzieś taki adres i łykną go roboty spamujące, będziesz mieć dużo darmowej treści o reklamach leku na V, replik zegarków i powiększania pewnej części ciała.

W USA Blogger umożliwa blogowanie z poziomu telefonu komórkowego, włącznie z publikowaniem obrazków (załączony do maila obrazek nie ukaże się na blogu!). Niestety u nas ta funkcja nie działa.

2. Publikowanie z opóźnieniem

Tu z kolei przewaga Blogger przegrywa z WordPressem.

Pisząc w WordPressie wpis można ustawić przyszłą datę jego publikacji. Gdy data minie, wpis pokaże się na blogu. Można więc przed wyjazdem przygotować kilka wpisów, które automatycznie się opublikują. Wymaga to więc jednorazowego większego wysiłku.

Blogger, z tego co mi wiadomo, nie ma takiej możliwości. Mam jednak nadzieję, że się mylę i tylko nie odkryłem tej funkcji. ;]

Komentarzy: 0