Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!środa, 7 lutego 2007

AdSense - dopasowanie reklam do strony

W dzisiejszej części wykładu na temat Google AdSense i zarabiania z jego pomocą zajmę się zagadnieniem dopasowywania wyglądu reklam do strony.

Pisałem w artykule "Syndrom “psa ogrodnika”" pisałem o tym, że odwiedzający Twojego bloga (stronę) mogą unikać klikania w reklamy, widząc że są to reklamy. Jak więc zmniejszyć uciążliwość tego syndromu? Dopasować stronę do reklam i reklamy do strony tak, by wyglądały one na zwyczajny element witryny i nie wyróżniały się. Jeśli na Twojej stronie widać reklamy, bo odcinają się one od otoczenia, musisz coś poprawić. Reklamy rzucające się w oczy zazwyczaj nie będą dla Ciebie zarabiać.

1. Kolory
Jeśli tekst na Twojej stronie jest w kolorze czarnym, tło jest białe a odnośniki są w kolorze niebieskim, tak również należy ustawić reklamy. Przy czym trzeba zaznaczyć, że warto jako link oznaczać nie adres strony w reklamie (URL w kreatorze reklamy Google AdSense) a tytuł linku). URL powinien być w kolorze tekstu, co zwiększa szanse, że "zniknie" on z oczu odwiedzającego. Gdy odwiedzający nie zauważy adresu strony, być może nie wpisze jej ręcznie w przeglądarkę?

1.1. Tło i obramowanie jednostki
Obramowania jednostki zazwyczaj nie stosuję, tzn. ustawiam ramkę w tym samym kolorze, co tło. Jeśli zaś chodzi o tło, trzeba uważać szczególnie tam, gdzie tło witryny jest z jakimś wzorkiem, obrazkiem, etc. Wtedy reklama z tłem w tym samym kolorze ale bez wzorka będzie mocno kontrastować z otoczeniem.

2. Czcionka
Tu pojawia się kwestia dopasowania STRONY do REKLAMY a nie odwrotnie! Jeśli cała strona pisana jest w czcionce szeryfowej, reklama AdSense będzie w nich wyglądać cokolwiek dziwnie, bo ona jest pisana czcionką bezszeryfową (o ile się nie mylę jest to coś zbliżonego do Ariala).

3. Linki
Jak zapewne zauważyłeś (zauważyłaś), linki w jednostkach reklamowych AdSense są podkreślone. Czy linki na Twoim blogu (witrynie) również? Jeśli nie, będą się odróżniać.

Tyle mam do powiedzenia w kwestii dopasowania wyglądu reklam do wyglądu strony i odwrotnie. Jeśli coś przeoczyłem lub nie zgadzasz się z moim zdaniem, skomentuj proszę mój artykuł. :)

Komentarzy: 0