Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!poniedziałek, 19 lutego 2007

Blogowa netykieta

Jeden z blogów, które odwiedziłem ostatnio, linkował do blogowej netykiety Onetu. Zainspirowany tą lekturą postanowiłem napisać, czego nie należy robić na blogu.

1. Kraść treści -- po pierwsze dlatego, że można mieć kłopoty, ale najważniejsze jest, że na ciekawym (zarabiającym na siebie i właściciela) blogu ma być zawartość UNIKALNA!

2. Kasować nieobraźliwych komentarzy -- jeśli ktoś Cię krytykuje w sposób konstruktywny i kulturalny, powinieneś (powinnaś) być mu wdzięczny. Poza tym kasowanie niepochlebnych wypowiedzi jest nieprofesjonalne -- tak robią ludzie, którzy mają coś do ukrycia.

3. Obrażać innych, w tym osoby komentujące -- o ile nie widzę nic złego w pisaniu bloga o tym, jak bardzo urzędujący czy poprzedni prezydent Ci się nie podoba, o tyle taki blog nie zarobi dla Ciebie żadnych pieniędzy (bo niby na czym??). Czytelników też będziesz tracił, gdy zaczniesz ich obrażać...

4. Nie zakładaj, że czytelnik wie tyle, co Ty -- nie chcesz chyba, by czytelnik zniknął ze strony, bo nie będzie wiedział, co czyta, prawda? Jeśli Twoja wypowiedź jest kontynuacją jakiegoś tematu, warto wrzucić na początek odnośnik do pierwszego posta.

5. Nachalnie reklamować -- spowoduje to uruchomienie się syndromu psa ogrodnika.

6. Mijać się z prawdą albo po prostu kłamać -- kluczem do sukcesu w każdym ebiznesie jest wiarygodność, którą stracisz, gdy Twoje kłamstwo wyjdzie na jaw (a prędzej czy później wyjdzie).

Komentarzy: 0