Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!czwartek, 8 lutego 2007

Zarabianie na emailach!

OK, tytuł nieco przewrotny, bo nie będę tu pisać o systemach typu GPTR. Mam zamiar napisać jak można wykorzystać emaile do prowadzenia bloga i...zarabiania.

Jak zapewne już zdążyłeś (zdążyłaś) się zorientować, mój blog jest hostowany w serwisie blogspot.com. Jedną z jego największych zalet (w mojej opinii rzecz jasna) jest możliwość publikowania notek na blogu za pomocą poczty elektronicznej! To oznacza, że można zarabiać na emailach! :D

Jak to działa? Włączasz w ustawieniach funkcję Mail-to-Blogger, piszesz maila, wysyłasz go na specjalnie przygotowany adres i...mail pokazuje się na blogu jako nowy artykuł. Możesz wysyłać emaile (i posty) w czystym tekście i HTMLu, możesz pisać różne tagi typu <strong> i tak dalej. NIE możesz dodawać załączników niestety.

Dlaczego uważam, że jest to metoda warta uwagi? Bo w dzisiejszych czasach email masz ze sobą prawie wszędzie (mój operator komórkowy pozwala na wysyłanie MMSów na adresy email, Twój pewnie też) a internet -- niekoniecznie. Zatem możesz spokojnie pisać blog, na przykład dziennik z podróży, nawet zagranicznej, nie chodząc co chwila do kawiarenki internetowej.

Nie wiem czy inne serwisy blogowe pozwalają na pisanie z pomocą emaila, bo ich nie testowałem...

Komentarzy: 1

Paweł Kata napisał (napisała)...

Fajna sprawa to Mail-2-Blog -- zwłaszcza, że np. odpalenie w komórce GPRS'a w czasie podróży kosztuje śmieszne pieniądze. Podejrzewam, że nie raz z tego skorzystam :-)