Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!środa, 22 sierpnia 2007

Blogger: AdSense pomiędzy postami

Dziś na blogu Inside AdSense pokazała się bardzo ciekawa informacja o nowej funkcji Bloggera.

Pisałem już jakiś czas temu, że Blogger umożliwia łatwe dodawanie reklam AdSense jako elementu bloga. Od teraz możliwe jest bardzo wygodne umieszczanie tych reklam... pomiędzy postami!

Do tej pory na moich blogach reklamy umieszczałem tylko na początku i gdzieś w bocznym menu. Coś w tym stylu, co było tu na blogu. Po prostu inaczej się tego zrobić nie dało.

Google podaje, że na blogu reklamy dobrze jest umieszczać pomiędzy postami. Dziś więc krótka instrukcja o tym, jak to zrobić. :)

Wchodzimy więc w edycję szablonu, klikając w zakładkę Szablon. Na schemacie naszego bloga odnajdujemy Posty w blogu i tam klikamy w prawym dolnym rogu odnośnik Edycja. W miejscu, które nam się pokaże zaznaczamy pole przy Show ads between posts. Tak, jak na poniższym obrazku.Gdy już to mamy, możemy wybrać sobie dodatkowe parametry. Po pierwsze: co ile postów ma pokazywać się reklama. Dalej: jaki format ma mieć ta reklama (linki / boksy, jaki rozmiar), wybrać gotowy szablon kolorystyczny albo stworzyć własny, zobaczyć podgląd reklam i wprowadzić identyfikator wydawcy AdSense.

Warto pamiętać, że na stronie możesz mieć 3 jednostki linków i 3 boksy. Pamiętaj o tym, ustalając ile postów ma być wyświetlane na stronie głównej i co ile postów ma być reklama uwzględnij jednostki reklamowe w menu itd. :)

Niestety... Funkcja Bloggera dodająca reklamy AdSense nie pozwala na wprowadzenie ich do żadnego kanału spersonalizowanego. Zatem nie możemy się zorientować, która jednostka z tych pomiędzy postami zarabia najlepiej (pierwsza? a może ostatnia?). Dlatego trzeba dodać kanały spersonalizowane do pozostałych jednostek, przynajmniej w ten sposób będzie można się zorientować, ile kliknięć zanotowały jednostki między postami.

Komentarzy: 2

josecuervo napisał (napisała)...

Fajna sprawa, dzięki za info. Może Ty Krzysiek albo ktoś z odwiedzających wie jak takie rozwiązanie zaimplementować w wordpressie na swoim serwerze?

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Niestety nie potrafię Ci pomóc. Moje blogi na WordPressie na razie mają reklamy ustawione w szablonie, bo nie chce mi się przy tym grzebać.