Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!niedziela, 19 sierpnia 2007

Blogger: polskie literki w tytułach

Jeśli prowadzisz bloga na Bloggerze i użyłeś (użyłaś) polskiej literki w tytule wpisu, zapewne zauważyłeś, że adres wpisu się "popsuł". Blogger nie zamienia Ł na L w adresach wpisów, więc potem można obserwować takie kadłubki jak "czy-internet-pogbia-podziay.html"...

Nie znam opcji, która powalałaby ręcznie ustalać adres, pod jakim ma się ukazać wpis. To nie WordPress, tu nie ma takiej funkcji. Ale można to obejść. ;)

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś zmienić tytuł opublikowanego posta, zauważyłeś zapewne, że jego adres się nie zmienia. I tu jest klucz do rozwiązania problemu.

Otóż w pierwszej kolejności należy opublikować wpis z "polskawym" tytułem. Czyli bez polskich ogonków. Blogger wyciągnie z tego tytułu adres wpisu z L zamiast Ł itd. Potem w drugim kroku należy zmienić tytuł wpisu, uzupełniając o polskie ogonki. I pozamiatane.

Jest to istotne z tego względu, że ludzie czasami wpisują w wyszukiwarki hasła bez pl-literek. Google po otrzymaniu takiego hasła wyciągnie też wyniki z pl-literkami. Wiadomo też, że adres strony ma spory wpływ na jej pozycję w wynikach. :) Szkoda, że nie znałem tej sztuczki od razu... :(

Komentarzy: 0