Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!sobota, 13 stycznia 2007

Dlaczego blog jest lepszy od zwykłej www?

Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego blog może być lepszy od zwykłej strony www?

Czy lepszy pewnie można długo i namiętnie dyskutować, ale tu nie o to chodzi. Do niektórych konkretnych celów się po prostu lepiej nadaje, niż do innych.

Trudno wyobrazić sobie duży portal napisany jako blog, prawda? Ale małą, tematyczną witrynę, skierowaną na konkretną niszę? Pisałem w artykule "Dlaczego nie wolno pisać o wszystkim?", że treściwe witryny tematyczne, nawet niszowe, są lepsze niż porywanie się z motyką na portal. Portal, który w końcu jest o niczym.

Do tworzenia witryny tematycznej blog już się nadaje. W niektórych sytuacjach może być to trudniejsze niż zbudowanie od podstaw zwykłej witryny, ale i tak blog ma w porównaniu do zwykłej www kilka zalet:

  • koncepcja bloga zakłada regularne publikowanie materiałów, czego nie ma na zwykłym www - to motywuje autora do zdobywania / tworzenia treści a gości do częstych odwiedzin lub przynajmniej dodania strony do zakładek,
  • bloga łatwo założyć i można to zrobić za darmo,
  • blog jest niejako bliższy czytelnikowi niż zwykła strona, bo pisany jest w formie przemyśleń, spostrzeżeń, etc. - to moim zdaniem ułatwia zdobywanie zaufania czytelników,
  • bloga umieszczonego na jednym z serwisów blogowych możesz edytować i uaktualniać z każdego miejsca na świecie, o ile jest tam dostęp do internetu.
I dlatego uważam, że przyszłość leży w niszowych, treściwych blogach. Przyszłość...i pieniądze...

Komentarzy: 0