Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!wtorek, 16 stycznia 2007

Największy blogowy problem

Czy wiesz, co jest największym blogowym problemem, z którym prędzej czy później boryka się każdy blogger?

Jest nim brak systematyczności.
W pewnym momencie stracisz zapał, zabraknie Ci ciekawych tematów do opisywania, albo odetną Ci dostęp do internetu na kilka dni -- bez względu na powód, przestaniesz regularnie pisywać na bloga.

Ponieważ blog nieregularnie pisany = blog nieregularnie odwiedzany (po co ktoś ma tam wracać, skoro nie jest przekonany, że wkrótce coś napiszesz??), możesz spodziewać się, że nic specjalnego na tymże blogu nie zarobisz. A tego byśmy przecież nie chcieli, prawda?

Niestety, temu się nie da zapobiec, można tylko próbować zminimalizować skutki tego syndromu. Na przykład, warto przygotować sobie listę tematów do poruszenia, żebyś nie zapomniał, co ciekawego chcesz napisać. U mnie czasem zdarza się, że mam kilka pomysłów jednego dnia, realizuję jeden a pozostałe zapominam...

Rozglądaj się też za źródłami darmowych treści, które możesz bez naruszania praw autorskich wykorzystać. Przykładowo, Wikipedia udostępnia treści na wolnej licencji GNU FDL. Są też serwisy z artykułami do darmowego przedruku, np. Artelis.pl. Warto tam zaglądać.

Komentarzy: 0