Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!środa, 17 stycznia 2007

Lepszy blog u siebie, czy u kogoś?

Jeśli chcesz założyć blog, do wyboru masz skorzystanie z internetowych serwisów blogowych (założyć sobie tam konto i bloga) albo zainstalować bloga na swoim koncie www. Przetestowałem u siebie oba te rozwiązania.

Blog na własnym koncie www ma taką zaletę, że możesz go sobie dowolnie konfigurować (to tylko kwestia ewentualnego douczenia się) i dopasowywać do Twoich oczekiwań. Z drugiej strony za konto www trzeba zapłacić.

Blog w darmowym serwisie ma tę wadę, że najczęściej wyposażony jest w jakieś reklamy i nie jest tak konfigurowalny jak ten u Ciebie na serwerze. Z drugiej strony jest darmowy i nie wymaga umiejętności oraz nakładów na start. Nie bardzo sobie wyobrażam, by ktoś zarabianie w internecie (zarabianie na blogu) chciał zaczynać od inwestycji. ;)

Jeśli chodzi o blogi do samodzielnego montażu, polecam Simple PHP Blog, nie wymagający baz danych, banalny w instalacji. W kwestii darmowych blogów polecam serwis Blogger.com, napisany po angielsku, ale dający masę możliwości konfiguracyjnych i ciekawe funkcje.

Komentarzy: 3

Necro napisał (napisała)...

myślałem o przeniesieniu Oto Polski na inny serwer, co umożliwiłoby np. rozbudowanie części multimedialnej, zamieszczanie elementów flash w niektórych postach, darmowe statystyki tysięcy wejść... no i to, o co proszą od jakiegoś czasu King i God, czyli o uporządkowanie treści na blogu oraz stworzenie np. forum.

Długo zastanawiałem się nad różnymi za i przeciw. Robiłem testy i wyszło mi, że najlepiej jest trzymać bloga (w stylu Oto Polski) na darmowym serwerze. Już pomijam kwestie kolosalnych transferów w przypadku Galerii Polskiego Syfu, które w szybkim tempie wyczerpałyby gigabajty miesięcznego transferu, to najbardziej za darmowymi i w miarę stabilnymi usługami przemawia do mnie jeden argument: brak potrzeby jakiegokolwiek dbania o infrastrukturę, opłaty itp. Opłaty w sensie kosztów są w moim przypadku najmniejszym problemem, ale dajmy na to, że blog działa sobie rok. Na płatnym koncie trzeba pamiętać o opłatach, terminach i nawet o ponownym wykupieniu domeny. Zatem przez nieuwagę możemy stracić 2 lata pracy (pozycjonowania, ściągania czytelników) tylko dlatego, że np. ktoś wykupił nam domenę. W przypadku darmowego konta strona może wisieć sobie latami. I jedynym problemem mogą być skargi na naszą stronę do abuse - co załatwia zgrabne napisanie disclaimera...

Kolejnym argumentem przeciwko przenoszeniu blogów na własne serwery jest niewyobrażalna ilość czasu, którą musimy poświęcić na zarządzanie takim blogiem. Pomijam kwestie bezpieczeństwa (tutaj trzeba wybrać w miarę profesjonalny serwer), to największym bólem w dupie jest ciągłe babranie w kodzie, ciągłe doczytywanie nt. nowinek, wklepywanie nowych rzeczy.

Jeśli ktoś zajmuje się na poważnie zarabianiem w internecie, to dobrym rozwiązaniem jest posiadanie własnego serwera z zaufanym administratorem. W innych przypadkach przejście na własny serwer może się skończyć przesunięciem akcentów z treści i formy na zarządzanie serwerem, czyli sprawy czysto techniczne. Drugie jest ważne, ale bez przesady.

Pozdrawiam, Necro

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Zgadzam się -- ktoś, kto chce zarabiać w internecie powinien przynajmniej na początku koncentrować wysiłki i środki na budowie TREŚCI a nie utrzymywaniu witryn od strony technicznej. Zwłaszcza, że nikt nie chce zaczynać zarabiania od...wydatków.

precelik napisał (napisała)...

A ja tam wole u siebie wordpressa wgrać... ale ja to ja :)

Patrżąc jednak statystycznie, nawet większe firmy tworzą blogi u kogoś... czasem tak łatwiej po prostu.

Do zalet bloga u kogoś dodałbym tez społecznosć blogotwórców... łatwiej sie do niej dostać, bedąc w sieci. No i użytecznosc blogów też wzrasta... ze względu na ilośc podobnych silników.


Pozdrawia
Programy partnerskie w praktyce