Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!piątek, 25 maja 2007

AdSense - przypadkowe kliknięcia III

Google w ostatnich dniach kilka razy pisało na swoim oficjalnym blogu Inside AdSense o zagadnieniu przypadkowych kliknięć. Wspominałem o tym 03.05 i 11.05.

Dziś też napisali o przypadkowych kliknięciach, ale nieco z innej strony...

Jak na pewno wiesz, Google nie życzy sobie, byś sam klikał w reklamy na swojej stronie. Ale jak dobrze wiemy, zdarzają się takie przypadki, gdy przypadkiem nieszczęśliwie jednak klikniesz. Część wydawców AdSense w takich sytuacjach pisze do Google maile z informacją, że przez przypadek kliknęli w reklamę i że proszą o odliczenie płatności za to kliknięcie, bo wiedzą, że jest ono niezgodne z regułami programu.

Google widocznie musi tych maili dostawać mnóstwo, skoro napisało na blogu, żeby takich emaili nie wysyłać. Napisali, że sami wiedzą, że to się zdarza i sami to zauważają i odliczają. Gdy będzie to nagminne klikanie po to, by zarobić więcej kasy, wtedy zablokują konto.

A propos, od wczoraj na koncie mam płatność za kliknięcia w AdSense w kwietniu. Czy u Ciebie na koncie też już są te pieniądze? Jeśli nie, czy wynika to z tego, że Twoja strona zarabia za mało? Jeśli tak, napisz do mnie na krzlis{małpa}gmail.com, pomogę a Twoją sytuację opiszę na blogu. :)

Edit, 11.06.2007
Na polskim blogu Google też pojawiło się info na ten temat.

Komentarzy: 0