Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!piątek, 4 maja 2007

Skąd brać dochodowe reklamy?

Jeżeli masz niskie stawki CPC (wynagrodzenie za kliknięcie) albo chcesz założyć bloga na jakiś temat, na którym można dużo zarobić na reklamach kontekstowych, dziś coś dla Ciebie. Dziś napiszę, jak można znaleźć wysoko płatne słowa kluczowe w systemie AdSense.

Listy takich słów można kupić za kupę kasy w Internecie, można je też pewnie znaleźć za darmo. Jedna taka lista jest w podręczniku zarabiania w AdSense. Dziś dowiesz się, jak własnoręcznie znaleźć dobre tematy do pisania.

Na początek zaznaczę, że nie warto pisać na temat, o którym nie masz pojęcia. Łatwiej będzie Ci znaleźć gości pisząc na temat, o którym dużo wiesz. Być może reklamy na ten temat będą gorzej płatne. Ale będziesz miał więcej lojalnych gości. Oni będą wracać na Twój blog (stronę), bo zapewnisz im ciekawą i unikalną treść.

A teraz do rzeczy. Będziesz potrzebować konta AdWords. Załóż je korzystając z linka po prawej stronie witryny. Jest to całkowicie darmowe i możesz z tego konta nigdy nie korzystać, jeśli nie będziesz mieć innej potrzeby.

Będąc już zalogowanym do AdWords, kliknij obok napisu utwórz nową kampanię na link kierowane na słowa kluczowe.
Na kolejnej stronie pozostaw wszystko bez zmian lub dopasuj do swojego bloga. W sekcji utwórz kampanię i grupę reklam wpisz cokolwiek. Kontynuuj na dole strony.
Na następnej stronie zostaw bez zmian, lub dopasuj do swojego bloga.
Na kolejnej stronie wpisz w pola cokolwiek, wyjąwszy pole wyświetlany url, tam musisz wpisać istniejącą stronę www. Dowolną...
Teraz najciekawsze -- wybieranie słów kluczowych. Właśnie tu odbywa się cała magia. :)

Najlepsze efekty uzyskuje się wpisując w to duże pole kilka różnych haseł i porównując stawki. Tym sposobem można znaleźć te hasła, które są najdroższe. Pomoże w tym wyszukiwarka. A więc w to małe pole wpisz propozycję hasła. Na przykład koty, jeśli tego dotyczy Twój blog (strona). Dodaj znalezione hasła do dużego pola i przejdź do kolejnej strony.

Teraz odszukaj łącze wyświetl narzędzie prognozy odwiedzin. Wpisz duże wartości CPC i budżet, np. 20 i 1 000 PLN. Kliknij pobierz szacunki. Zobaczysz tabelkę z tym, co nas najbardziej interesuje -- stawkami za kliknięcia.

Teraz słowo wyjaśnienia. Te stawki, które widzisz, nie są stawkami, które otrzymasz za reklamy w AdSense. To jedynie przybliżone stawki, które zapłaci reklamodawca w AdWords. Z pomocą tego narzędzia nie określisz dokładnie ile można zarobić na pojedynczym kliknięciu, ocenisz tylko, która tematyka jest bardziej dochodowa. Można jednak założyć, że stawki w AdSense będą proporcjonalne do tych, które znajdziesz tutaj.

Uważam, że tę metodę można stosować również dla innych systemów reklamy kontekstowej. Daje ona w przybliżeniu pojęcie, jakie tematy (hasła) są najwyżej licytowane przez reklamodawców.

Miłego poszukiwania haseł! :D

P.S. Gdy już znajdziesz lepsze hasła, poczytaj o tym, jak dopasować reklamy do treści strony i o section targetingu.

Komentarzy: 4

Mateusz Romanowski napisał (napisała)...

Krzysiek, masz rację z tym, że można je tak znaleźć. Problem w tym, że:
a) nie zawsze zgadniesz
b) przy większych stronach, wielotematycznych to się staje dość karkołomnym zadaniem.

Proponowałbym raczej użyć tego jako wskazówki, jaką tematykę wybrać - lub w jakim kierunku pisać, w jaki sposób - już po wybraniu tej tematyki.

Czyli tylko jako pewien kierunek, jeszcze nie konkretne słowa, czy tematy.

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz Romanowski
http://blog.zadajpytanie.pl

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Nie da się ukryć, jest to potworna robota.

Marcin Lewoszewski napisał (napisała)...

Zjadłeś wyraz przy fragmencie "dziś coś dla Ciebie". Poza tym - super blog, tak trzymać.

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Szczerze powiedziawszy, nie wydaje mi się, by tam czegoś brakowało. ;)