Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!poniedziałek, 8 października 2007

spam w komentarzach

Darren na ProBloggerze napisał, że jego Akismet (wtyczka antyspamowa do WordPressa) skasował mu 2 000 000 spam-komentarzy.

Ja przyznam uczciwie, że nie mam takich doświadczeń ze spamem w komentarzach.

Moje blogi WordPressowe nie są na tyle popularne, żeby dostawać aż tak dużo spamu. Chyba mają za mały PageRank, żeby spammerom się opłacało marnować na nie czas.

Blogi na Bloggerze w ogóle spamu nie dostają. Raz jeden dostałem spam napisany ludzką ręką a nie publikowany przez maszynę... CAPTCHA na Bloggerze jest naprawdę skuteczne.

Początkującemu blogerowi kasowanie spamu kłopotu nie stwarza. W końcu nie będzie miał go wiele, więc usunięcie jego nie zajmie dużo czasu. Ale z czasem będzie go coraz więcej i więcej, właśnie wtedy, gdy czas będzie blogerowi potrzebny na dalszy rozwój bloga. Warto więc od razu się przed nim zabezpieczyć, na przykład wspomnianym Akismetem.

Darren policzył, że przez 18 miesięcy Akismet oszczędził mu 5 miesięcy codziennej pracy (7 dni w tygodniu) po 8 godzin. Tyle właśnie zajęłoby mu skasowanie tych dwóch milionów komentarzy, licząc tylko 2 sekundy na każdy z nich. Robi wrażenie, prawda?

Komentarzy: 3

Tomek Goździewicz napisał (napisała)...

Faktycznie na jednym moim bloggerowym blogu dostałem tylko 1 spam-komentarz ewidentnie ręczny. Ale captcha czy ogólnie cały system komentowania na bloggerze jest okropny i oprócz powstrzymywania spamu, często powstrzymuje też czytelników przed komentowaniem.

Kuba zyski Dirska napisał (napisała)...

Temat ten kiedyś szeroko dość poruszał Fanatyk na polskimbloggerze. Czy lepsze są captcha czy może inne gadżety (sumy cyfr itd).
Spam o którym pisał Darren to raczej maszyny, choć ma on wielu czytelników i pewnie nie jeden miałby ochotę go zasypać spamem.
Tomku Co do systemu komentowania na bloggerze do zdecydowanie się zgadzam. Koszmar !!!

Kuba zyski Dirska napisał (napisała)...

I jeszcze jedno!!!
Ostatnio na blogerze coś nasyfili i po wpisaniu imienia i nazwiska komentującego wielkimi literami, zgodnie ze zwyczajem i zasadami pisawni - to cholerstwo czyli bloger wyświetla małe litery.
Wkurzające i tyle.