Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!niedziela, 7 października 2007

Tydzień bez nowego bloga...

...tygodniem straconym. Choć zmagam się ostatnio z kończeniem pracy magisterskiej (oddać muszę ją do dziekanatu do piątku), znalazłem czas na postawienie nowego bloga.

Po postawieniu kilku, każdy kolejny WordPress nie jest dla mnie wyzwaniem... Instalkę WP i potrzebnych wtyczek mam już na dysku, choć teraz pościągałem nowe wersje kompatybilne z 2.3. Założenie nowej poddomeny zajmuje mi chwilę, tak samo stworzenie nowej bazy danych i wrzucenie + skonfigurowanie WP. Najdłużej zawsze marnuję na wyszukiwanie jakiegoś szablonu. Tym razem sobie odpuściłem.

Po co mi tyle tych blogów?

Po pierwsze, WordPress jest na tyle uniwersalny, że można nim obsłużyć naprawdę wiele rodzajów witryn. Ta ostatnia nie będzie blogiem sensu stricte, będzie raczej serwisem ogłoszeniowym. WP z kategoriami i możliwością rejestracji dla innych użytkowników do tego się całkiem nieźle nadaje.

Po drugie, staram się nie mieszać tematów blogów. Jeśli mam lub wiem, że będę miał coś ciekawego do powiedzenia na nowy temat, zakładam bloga.

Po trzecie, łatwiej mi postawić bloga niż witrynę tematyczną innego rodzaju. Tu całość przygotowań zajmuje mi powiedzmy godzinę czy dwie a otrzymuję dzięki temu więcej czasu na rozwijanie treści. Moim zdaniem treść to podstawa sukcesu w internecie.

Po czwarte, strony pisane w formie bloga przyciągają regularnych czytelników. Pisałem o tym daaaaawno w artykule Dlaczego blog jest lepszy od zwykłej www?.

Będę chyba musiał zainwestować w inny, nowy hosting, żeby nie wszystkie blogi trzymać u tego samego providera...

Komentarzy: 8

Darek napisał (napisała)...

Krzysztofie wspominasz o swoim nowym serwisie o charakterze ogłoszeniowy, czy będziesz korzystał z jakiejś konkretnej wtyczki? Pytam ponieważ od jakiegoś czasu szukam takiego skryptu pod wordpress'a.

A tak w nawiązaniu do powyższego posta to także uważam że wordpress jest naprawdę super, można na nim postawić praktycznie każdego rodzaju serwis a co najważniejsze bardzo dobrze się pozycjonuje.

Kuba zyski Dirska napisał (napisała)...

Hmm. Oby ta mnogość stron które prowadzisz nie odbiła się negatywnie na ich jakości. :)
Jeśli chodzi o multiplikowanie stron to polecam WP-MU czyli Wordpressa Multi. Na jednej bazie danych i jednej instalacji pozwala tworzyć nieograniczoną (niemal) ilość blogów (stron), każda oczywiście w pełni konfigurowalna.
Sam zakłada wirtualne hosty czyli coś w rodzaju subdomeny. Przy okazji Możesz dać znajomym możliwość pisania bloga w Twojej domenie :D

b3nek napisał (napisała)...

Lis ile już Ty tych blogów natłukłeś? Wydaje mi się że sporo ;-)

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Żadnej konkretnej wtyczki, by stosować WP jako system do emisji ogłoszeń, nie zamierzam używać. Wydaje mi się, że da sobie z tym radę bez kłopotu. ;)

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

@Kuba: nie wszystkimi blogami się chwalę, bo niektóre naprawdę nie są warte uwagi. Staram się jednak nie zapominać o tych, które niosą w sobie jakąś wartość. :)
Dzięki za polecenie mi tej wtyczki.
@b3nek: jak ostatnio liczyłem, wyszło 15, przy czym nie wszystkie te blogi są blogami sensu-stricte. Tak i to nie jest blog, tylko witryna oparta o WP.

Tomek Goździewicz napisał (napisała)...

Jak już masz taką wprawę, to może byś i tego na WP przeniósł, na bloggerze tragicznie się komentuje ;)

Do stawiania blogów mam u dostawcy hostingu (Dreamhost.com - polecam) one click instal, czyli fantastico. Podaję domenę, żądaną nazwę bazy i za 5 minut gotowe. Można stawiać hurtowo :)

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Przyznam szczerze, że myślałem o tym poważnie, ale nie chciałbym pozostawiać tego bloga w dwóch kawałkach czy przenosić go ręcznie.

Tomek Goździewicz napisał (napisała)...

Nie musisz ręcznie, gdzieś przeczytałem że to główna zaleta bloggera - daje się bardzo łatwo zaimportować do WordPressa ;)
Główny problem to zmiana adresu, ten ma już jakąś markę i PR.