Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!czwartek, 5 kwietnia 2007

Blogger i zakładki tematyczne

Dziś kolejny artykulik z serii "na życzenie". ;) Tym razem B3nek w komentarzu pod ostatnim wpisem “Wskazówki dla webmasterów z naszego obszaru” prosił, bym wyjaśnił jak zrobiłem kategorie tematyczne wpisów na blogu.

Nie bardzo wiedziałem o czym dziś napisać, teraz już wiem. :)

Na początek warto zaznaczyć, że korzystam z wersji Bloggera z layoutami.

Aby móc wyświetlać listę kategorii, najpierw posty należy pooznaczać odpowiednimi znacznikami, zwanymi labels. Wpisuje się je w okienko pod treścią posta. Aby stworzyć nowy znacznik, trzeba po prostu go wpisać. Tak, jak widać na poniższej ilustracji (nota bene zaczerpniętej z helpa ("How do I label posts").


Dzięki temu pod każdym postem będzie napisane, do jakiej kategorii należy. Wyświetlona zostanie lista znaczników, po kliknięciu na link gość trafi do listy wszystkich artykułów oznaczonych tymże znacznikiem.

Aby zrobić wyświetlanie listy kategorii, przechodzimy na stronę edycji elementów szablonu (Template -> Page elements), tam wybieramy w odpowiednim miejscu Add a Page Element i w nowym okienku dodajemy element Labels. Edytując ten element można mu nadać bardziej strawną (np. polskojęzyczną) nazwę i ustalić, czy mają one być sortowane alfabetycznie czy względem liczby artykułów w kategorii.

To tyle. Zachęcam do zgłaszania propozycji artykułów w komentarzach. :)

Komentarzy: 2

b3nek napisał (napisała)...

Wielkie dzięki, niby nic wielkiego a jak cieszy :]

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Autora bloga cieszy, mam nadzieję, że cieszy również jego czytelników. :D