Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!poniedziałek, 26 marca 2007

AdSense -- skierowania

Skierowania są drugim ze sposobów zarabiania w AdSense, oprócz wyświetlania reklam kontekstowych. W niektórych sytuacjach wcale nie gorszym. Działającym na innych zasadach, również wartym uwagi.

Zapraszam do lektury.

Nie wiedzieć czemu, opcja ta ukryta jest w pomocy AdSense pod hasłem Odnośniki. Pozwala ona na polecanie gościom Twojego bloga (Twojej strony) czterech produktów:

  • AdSense,
  • AdWords (dla reklamodawców, system ten pozwala reklamować się obok wyników wyszukiwania Google i...na witrynach uczestniczących w AdSense),
  • przeglądarki Firefox z dodatkiem Google Toolbar.
Oprócz tego pomoc AdSense mówi jeszcze o Google Pack -- zestawie przydatnego oprogramowania, ale z nieznanych mi przyczyn nie można go wybrać w instalatorze w panelu AS.

Tak czy siak, formy, jakie może przyjmować polecanie tych produktów, mogą być różne, choć wybór nie przeraża wielością możliwości. Wybrać można albo link reklamowy (o z góry zdefiniowanym tekście, kilka do wyboru) albo wiele różnych obrazków. Jeden z takich obrazków zobaczysz po prawej stronie mojego bloga, pod archiwum.

Teraz może coś ciekawszego -- zarobki.

1. AdSense

Zarobki za polecenie klienta zależą od tego, czy on coś w programie AdSense zarobi. Nic w tym dziwnego, Google nie zależy na tym, by płacić tuzinom martwych dusz. ;)
Jeśli w ciągu 180 dni od zapisu nowy wydawca zarobi 5 USD, Ty dostaniesz 5 USD.
Jeśli w ciągu 180 dni zarobi 100 USD, Ty dostaniesz dodatkowo 250 USD, razem 255.
Jeśli w ciągu 180 dni zachęcisz do AdSense 25 wydawców a każdy z nich w ciągu 180 dni po zapisaniu się zarobi 100 USD, Ty dostaniesz 2 000 USD premii!

Jak widać, można na tym zarobić naprawdę KUPĘ KASY!

2. AdWords

Gdy reklamodawca, który zapisze się z Twojego polecenia, wyda na reklamę 5 USD, dostaniesz 5 USD.
Gdy w ciągu 90 dni od założenia konta wydawca wyda 100 USD, Ty dostaniesz dodatkowo 45 USD.
Jeśli w ciągu 180 dni polecisz 20 reklamodawców a każdy z nich wyda 100 USD w ciągu 90 dni od założenia konta, otrzymasz jeszcze 600 USD premii.

Warto wspomnieć, że można dostać maksymalnie po jednej premii rocznie...

3. Firefox + Google Toolbar

W zależności od lokalizacji geograficznej osoby, która ściągnie i zainstaluje ten program, otrzymasz maks. 1$. Za Polaków dostaniesz 0,10$. Tak, nie ma tu sprawiedliwości...

Aha, konieczne jest, by taka osoba miała system Windows i Firefox musi być po raz pierwszy instalowany na jego (jej) komputerze.

Zachęcanie do instalowania

W tekście “Czego nie wolno robić w AdSense” napisałem, że przy reklamach kontekstowych AdSense nie wolno zachęcać do klikania.

Tu jest zupełnie odwrotnie! Tu wolno i należy zachęcać do ściągania i instalowania programów. Dlaczego ta różnica? Bo Google zależy na tym, by ludzie ściągali Firefoxa z Toolbarem Google i uczestniczyli w AdWords i AS. :D

Innym razem pokażę Ci fajny sposób na wykorzystanie tego. :D

Aktualizacja z dnia 23.04.2007.
Dziś na blogu Google Polska pokazała się informacja z wyjaśnieniami polityki programowej dotyczącej skierowań. Wspomniano tam, że nie należy zachęcać do klikania, ale do instalowania produktów już zachęcać wolno. Nie wiem na ile istotne jest to rozróżnienie, bo każdy z nas będzie zachęcać właśnie do instalowania a nie do klikania, skoro za zainstalowanie dostaje wynagrodzenie. Uznałem jednak, że warto o tym napisać doprecyzowując tym samym podane informacje.

Aktualizacja z dnia 22.06.2007.
Od dziś, czy w zasadzie od wczoraj, można polecać dwa nowe produkty skierowania AdSense: Google Apps i Google Checkout.

Komentarzy: 2

misiuziu napisał (napisała)...

Właśnie instaluje skierowania i zobaczyłem fajny przycisk

"Ta strona zarabia dzięki Google AdSense"

Z jednej strony mówisz, że zarabiasz na reklamach, więc jesteś etyczny. A z drugiej strony jak lepiej zachęcić kogoś jak nie powiedzenie mu, że zarabiam?

Krzysztof Lis napisał (napisała)...

Ja tam wolę nie mówić, że zarabiam na reklamach, bo się włącza syndrom psa ogrodnika. Dlatego ja wybrałem inny opis na przycisku polecania.