Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!wtorek, 5 czerwca 2007

Nowości w AdSense, czerwiec 2007

Dziś kilka słów o nowościach w AdSense, o których przeczytałem niedawno.

Subskrypcja kanałów RSS jest bardzo przydatna w śledzeniu nowości. Mój blog też ma taką funkcję, linka do kanału RSS znajdziesz na górze strony. :]

Dziś będzie o jednostkach linków i reklamach na stronach dostępnych na hasło.

Zacznę od jednostek linków. Otóż Google oznajmiło dziś na blogu Inside AdSense, że wolno umieszczać na jednej stronie nawet 3 jednostki linków. To rzecz warta zauważenia, bo niekiedy łatwiej zmieścić wąski pasek z linkami niż najwęższy pasek z reklamami. Z tego względu wydawcy AdSense mogą lepiej wykorzystać miejsca, które do tej pory stały bezużyteczne.

Druga sprawa to reklamy na stronach dostępnych na hasło. Do tej pory Google na to nie pozwalało. Jak sądzę, wynikało to z kłopotów z dopasowaniem tematycznym reklam do treści widocznej dla zalogowanego internauty. Wydawać Ci się może, że złe dopasowanie tematyczne to problem tylko dla wydawcy AdSense. Ale przecież również reklamodawca w AdWords chce mieć u siebie w sklepie tylko naprawdę zainteresowanych gości. Czyli takich, którzy byli na stronie o pokrewnej tematyce. Im też zależy na dobrym dopasowaniu słów kluczowych reklamy do treści strony, na której się pojawia.

O tym przeczytałem na blogu JenSense.com. Przyznam uczciwie, że nie sprawdziłem, czy w ogóle jest taka funkcja. Gdy próbuję się zalogować w AdSense, wyświetla mi się komunikat o przerwie serwisowej.

Komentarzy: 1

Cuniados w Wielkim Mieście napisał (napisała)...

Możliwość wyświetlania 3 jednostek linków to bardzo dobra wiadomość. Z moich obserwacji wynika, że jakoś częściej ludzie są skłonni w nie klikać, przynajmniej w grupie docelowej na moich stronach.