Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!czwartek, 7 czerwca 2007

Zwiekszamy ruch na Twojej stronie www

autorem artykułu jest Grzegorz Snarski

Masz swoja stronę lub bloga, masz temat w którym chcesz się specjalizować i "na bank" zastanawiasz się, jak powiedzieć o nim ludziom. Najważniejsze jest, by być "ekspertem" w swoim temacie. Jeśli masz bloga o samochodach, wypadało by wyszukiwać i umieszczać tam jakieś nowinki, jeśli o pieniądzach - pokaż jak oszczędzać, zarabiać itp... Znaczące jest by Twój blog był często aktualizowany. Wartościowe strony są zawsze dużo lepiej postrzegane, nie tylko przez odwiedzających, ale również przez reklamodawców, wyszukiwarki itp...

KOMENTARZE
Gdy będziesz dodawać komentarze to zawsze napisz coś od siebie, choćby kilka słów. Wtedy komentarz na pewno zostanie umieszczony na stronie, a właściciel będzie zadowolony.
Wpisz np. w google.com

"Twoje słowo" komentarz
"Twoje słowo" "add comment"
"Twoje słowo" "post a comment"
"twoje słowo" blogspot
"Twoje słowo" worpress
itp...
Podpisz się pod swoją wypowiedzią i dodaj adres swojej strony np:

Grzegorz
Profesjonalne szablony stron www

FORA INTERNETOWE
Właściwie zasady są podobne z tą różnicą, że swój link możesz prawie zawsze dodać w swoim profilu i będzie on automatycznie dodawany pod Twoją wypowiedzią.
Podpis dodajesz w rubryce "signature" w takiej formie:
Twoje słowo
lub
http://szablonystronwww.prv.pl/twojadres

MAILING
Jeśli sporo korespondujesz drogą e-mailową to dodaj adres swojej strony do podpisu czy też stopki w e-mailu. Zawsze to kilka wejść więcej.

WYMIANA LINKAMI
Efektowna kampania wymiany linków jest jedną z najlepszych metod zebrania wysokiej jakości linków w krótkim czasie.Wymiana linków następuje gdy dwóch webmasterów decyduje się na umieszczanie linków wzajemnych do własnych stron. Jeśli wybierzesz swoich partnerów uważnie, uzyskasz mnóstwo wejść i podwyższysz swoją pozycję w wyszukiwarce.Umieść u siebie na stronie informację o możliwości dodania linku w zamian za Twój.Możesz pisać do administratorów innych stron,możliwości jest wiele.
Dodaj link do każdej strony którą napotkasz,a jest na niej możliwość dodania linku. Najlepiej dodawać linki do stron o podobnej tematyce, dosyć,że uzyskasz lepszą pozycję w wyszukiwarkach to do tego nowych zainteresowanych klientów.Prosty sposób na znalezienie takich stron? w google wpisz: add URL, Dodaj stronę, dodaj link,itp.

OGŁOSZENIA
Pamiętaj, że możesz umieszczać swoje reklamy na stronach z ogłoszeniami. Na przykład w dziale zarabianie w internecie. Opisz swoją stronę, na jakiej zasadzie wszystko działa i że można na tym zarobić. Na pewno znajdziesz sporo współpracowników.

WYSZUKIWARKI
Wejdź na stronę http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl . Podaj adres swojej strony włączając http://www.... Wpisz opis strony pasujący do słów kluczowych. Przepisz słowo z obrazka i potwierdź.
Jeszcze nie jesteś w wyszukiwarce. Musi ona Cię najpierw dodać, często trwa to tygodniami, alejest lepszy sposób. Pierwszym krokiem w kampani budowania bazy linkówjest dodanie do katalogu DMOZ. http://www.dmoz.org (wejdź w interesującą Cię kategorię i kliknij submit site, następnie wypełnij puste pola) Ten doskonały katalog jest ręcznie sprawdzany więc linki w nim mają ogromna znaczenie dla Google.
Dlaczego to jest ważne? Google jest najbardziej znaną i najważniejszą wyszukiwarką na świecie. Zazwyczaj z niej jest więcej wejść na stronę, niż z wszystkich innych razem wziętych. Jednakże dodawanie do google zwykłą drogą trwa czasami bardzo długo. Jest sposób aby znaleźć się w google w ciągu kilku dni nie dodając strony przez formularz. Po prostu dodaj link do kilku stron zaindeksowanych w google. Robot wyszukiwarki dowie się, że Twój link jest na stałe na innej stronie i automatycznie doda Cię do wyszukiwarki. Dodanie do DMOZ jest świetnym sposobem na google.

KATALOGI
Jest to pierwszy krok w pozycjonowaniu Twojej strony w wyszukiwarkach. Pamiętaj, przy dodawaniu zawsze podawaj swoje słowa kluczowe, opis z tytułu i opis strony jeśli jest to niezbędne. Używaj takich słów jakie zastosowałeś na swojej stronie w sekcji początkowej METATAG. Wpisz np. w google:

dodaj strone do katalogu
katalogi stron
katalogowanie
Wejdź do katalogu, wybierz odpowiednia kategorie,podaj adres swojej strony i jej opis i gotowe. Pamiętaj im w większej ilości katalogów strona sie będzie znajdować tym lepiej.

--
...MLM...

Programy partnerskie

Nie chcę publikować tego artykułu bez komentarza. Dlaczego? Po prostu nie we wszystkich kwestiach zgadzam się z autorem.

Komentarze
Faktycznie, to źródło "dobrych" odwiedzin. Ja często komentuję wpisy na różnych blogach. Skoro ktoś czyta tego bloga tak jak ja, mogę liczyć, że moja wypowiedź go zainteresuje. Jeśli mam stronę na temat, którego dotyczy komentowany tekst, podaję jej adres. Być może inni czytelnicy tego wpisu trafią z pomocą tego odnośnika na moją stronę? Niewykluczone. Ale nie należy tego robić nachalnie. Wiele blogów ma moderowane komentarze, część moderowana jest przed publikacją, część po. Wpisywanie dla samego umieszczenia linka nie ma sensu. Jeśli komentarz nie będzie ciekawy, nikt się nim nie zainteresuje.
Komentarze to rzecz warta uwagi, dzięki nim ten blog pokazuje się w Google gdy wpiszesz moje imię i nazwisko. ;]

Serwisy z ogłoszeniami
Nie wiem, nie testowałem ostatnio. Kiedyś, kilka lat temu, wrzuciłem jakieś jedno czy dwa ogłoszenia, ale nie pamiętam już, jakie były skutki.

Fora internetowe
Analogicznie, jak w przypadku komentarzy. Fora dyskusyjne to miejsca, w których ludzie zadają pytania i szukają odpowiedzi / rozwiązań. Być może Twoja strona im te rozwiązania da? Jeśli tak, nie krępuj się i napisz adres. O ile regulamin forum na to pozwala, rzecz jasna. Administratorzy zazwyczaj nie lubią reklamowania własnych stron, to jest poważny problem w tym przypadku. Bezpieczniej umieścić jest odnośnik w sygnaturce. Jeśli będziesz pomagać innym piszącym na forum, z czasem zdobędziesz wśród czytelników autorytet. Jeżeli prowadzisz tematyczną witrynę, taki autorytet jest bardzo dużo warty.

Emaile
Podpisów w mailach nie używam. Jeśli piszę do kogoś znajomego, on moje strony zna. Jeśli piszę do kogoś, kto napisał zainspirowany treścią mojej strony, link w podpisie nie ma sensu. Co innego, jeśli prowadzę strony A i B na pokrewne tematy. Wtedy osobom, które nawiązały kontakt ze strony A warto polecić stronę B. Czy wielu ludzi pisze dwie różne strony na zbliżone tematy? Jeśli zagadnienia pozycjonowania są im bliskie, to owszem. :]

Wymiana linków
Pisałem już o tym kiedyś. W marcu, w artykule “Wymiana linków pomiędzy serwisami”. Ja tego nie stosuję. Google pisząc o zdobywaniu linków nie wyraziło się na temat takiej wymiany entuzjastycznie. Najlepsze linki, jakie wskazują na moje strony, to linki powklejane na różnych forach dyskusyjnych. Nie przeze mnie, co ważne. Takie linki najlepiej budują autorytet autora witryny / bloga. Są inne, lepsze sposoby na zdobywanie wartościowych linków, niż propozycja ich wymiany z innym serwisem. Czekają na swoją kolej, bym o nich napisał artykuł. Jeśli zależy Ci na tym, by napisać o tym w pierwszej kolejności, wpisz się w komentarzu. ;]

Komentarzy: 2

Paweł napisał (napisała)...

No więc ja chciałem Cię prosić o zamieszczenie na blogu artykułu odnośnie skutecznego pozycjonowania. Mam stronkę, która znajduję się obecnie na 11 miejscu w wynikach wyszukiwania w google. Wydaje się, że jest to dobry wynik. Jednak nie do końca... Otóż moja strona należy do specyficznej kategorii witryn: jeśli ktoś wejdzie na stronę o tej tematyce to nie musi wchodzić na inną podobną bo na tej pierwszej w zasadzie wszystko to, czego szukał znalazł... Bardzo zależałoby mi na wypozycjonowaniu strony tak aby znajdowała się w pierwszej 10 wyników w google. Dodam że od jakichś 2 tygodni dodawanie do katalogów nie wiele daje... (kategoria którą wpisuję w google: kalorie)

Dariusz Tupaj napisał (napisała)...

"Twoje słowo" komentarz
"Twoje słowo" "add comment"
"Twoje słowo" "post a comment"
"twoje słowo" blogspot
"Twoje słowo" worpress

Pomysł bardzo dobry i do zastosowania od zaraz :)