Google

Zarabianie na blogach - jak zbudować pasywny dochód

Blog przeniesiony. Zajrzyj na nowy blog o zarabianiu na blogach. :)

Subskrybuj RSS tego bloga i czytaj artykuły gdy tylko się pojawią!niedziela, 4 lutego 2007

Czego nie wolno robić w AdSense?

W komentarzu pod artykułem "AdSense - reklama kontekstowa" Precelik zasugerował mi, żebym napisał czego nie może być na stronie uczestniczącej w programie AdSense.

Generalnie każdy, kto przy rejestracji w AdSense przeczyta regulamin tego programu, będzie doskonale o tym wiedział. Bądźmy szczerzy, mało kto czyta regulaminy czy teksty, które podpisuje, więc w skrócie: czego robić nie wolno:

  • umieszczać reklam w popupach i osobnych ramkach -- reklama musi być tam, gdzie tekst,
  • zwracać uwagi na reklamy w szczególny sposób czy zachęcać do klikania oznaczając je np. tekstem fajne strony warte odwiedzenia,
  • umieszczać obok reklam obrazków, które mogą przyciągać uwagę gościa lub sprawiać wrażenie, że są częścią reklamy i/lub dotyczy ich reklama (np. zdjęcie trabanta w miejscu, gdzie pojawia się reklama "tani samochód"),
  • generować kliknięć niezwiązanych z rzeczywistym zainteresowaniem odwiedzających -- czyli zachęcać do klikania ani klikać własnoręcznie!
  • umieszczać reklam na stronach dostępnych na hasło, do których robot Google'a nie będzie miał dostępu,
  • umieszczać reklam na stronach promujących alkohol, narkotyki i papierosy, nienawiść na tle rasowym, hazard, programy typu GPTR, sprzedających wypracowania, itp.
Wszystko to można znaleźć w Polityce programowej Google AdSense (po polsku).

Warto to przejrzeć nim zapiszesz się do tego programu.

Z mojego punktu widzenia dokuczliwe jest na przykład umieszczanie reklam na stronach w popupach lub popunderach, bo nie mogę przez to promować mojej strony w ten sposób.

Komentarzy: 1

co to znaczy wtf? napisał (napisała)...

pamiętajcie, że jeżeli macie wysoki stosunek kliknięć do odwiedzin, to od razu jest to podejrzane - średnia "klikalność" reklam adsense to ok. 1%...

mimo wszystko - powodzenia!

______________________
Co to znaczy wtf?